Stiri LocaleUncategorized

Alegeri locale 2020 : Listele complete de candidați pentru Primărie și Consiliul local Sighișoara!

Alegeri locale 2020 : Listele complete de candidați pentru Primărie și Consiliul local Sighișoara!

Alegerile locale. Pe 28 septembrie 2020 ne vom alege primarul, dintre 8 candidați, dar și consilierii locali, dintre 11 formațiuni politice.

La fel ca în 2012 și 2016, va exista un singur tur de scrutin, ceea ce înseamnă că în următorii 4 ani interesele noastre vor fi reprezentate de cei care strâng cele mai multe voturi valabil exprimate.

  1. SîrbuIoan Iulian (UIPS)
  2. Mălăncrăvean Ovidiu-Dumitru (PSD)
  3. Fiscu Constantin Mihai (PNL)
  4. Buzogany Erzsebet (UDMR)
  5. Lăzărescu Andrei (USR-PLUS)
  6. Darii Radu (AUR),
  7. Meluș-Florian Coman (PMP)
  8. Dăneșan Ioan Dorin (ALDE)

Formațiunile înscrise în competiția electorală pentru Consiliul local sunt:

  1. Uniunea Independentă pentu Sighișoara (UIpS)
Sîrbu Ioan Iulian Curuți-Popa Ioana-Elena Lascu Maria-Ramona
Burghelea Bogdan-Ioan Tontsch Vasile  Balint Ionela-Anca
Duma Felix-Lucian Kovacs Mihaela-Rozalia  Nagy Karin
Horumb Maria Mihai Ileana-Mirela Popovici Pompiliu-George
 Drăghici Ioan Grecu Andrei-Victor  Prodan Dumitru-Marian,
Stanciu Mihai-Ioan  Simo Ana-Daniela Eftimie Daniel
 Groza Tudorel Claudiu  Neagui Edith-Roxana Pintea Georgiana
 Matei Adriana Cezar Ioan Crăciun Antonius-Tudor

2. Partidul Social Democrat (PSD)

 Matei Ovidiu-Daniel  Todoran Geta-Mariana  Suciu George
Grabcev Adrian Nichele Matteo  Popa Diana-Maria,
Țițeiu Nicolae Tamaș Sebastian-George Constantin Vasile
Cioanta Minerva-Elisabeta Ciurar Codruța  Geangalău Anca-Corina
Șoneriu Mihai-Marcel Faghiura Cosmin-Vasile Bujor Dorin
Ilișiu Dan-Marius  Ilișiu Liliana Muntean Eugenia-Tamara
Mălăncrăvean Ovidiu-Dumitru  Lăcătuș Adriana Savu Ioan
Rațiu Virgil

3. Partidul Național Liberal (PNL)

Fiscu Constantin Mihai Săvuț Dana Claudia Pop Darius Oliviu
Türk Michaela  Seracu Nicolae Remus Frenț Iancu Cătălin
Reiter Volker Șerengheu Mihai Neamțu Corina Gabriela
Pascu Andreea Maria Andruș Ovidiu Gavrilă Ovidiu Gheorghe
Baier Hans Werner Azbé Csaba Zsolt Costea Voicu
Pajint Fritsch Monica Savu Ștefan Marius  Crișan Eronim Alexandru
Chețan Daniel Nits Bianca Ligia Beiu Raluca Ștefania
Moiseș Florian Dan Todea Alina Maria  Hofnăr Maria Georgeta

4.Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR)

 Gáll Ernő Veress Ladislau Gergely Magdolna
 Buzogany Erzsebet Domokos Anikó Elisaveta Ana  Balázs Tünde
 Toth Tivadar  Györfi Mihail, Pünkösti Emese Csilla
Cosmineanu Marius Ionel  Balázs Alexandru Kádár József
 Molnar Annamaria Albert István Gulacsi Laszló
 Szasz Izolda  Szavuy Hajnalka  Dan Enikö
 Veress Zsombor Simon András Zsolt  Joó István
 Rácokzi Ildikó Erzsebet  Oláh Emese  Toth Ildico

5.Alianța pentru Unirea Românilor (AUR)

Darii Radu Pavel Aurelian Deac Elena-Cristina
Boca Vasile Goga Octavian Belea Tudorel
 Florescu Emilia  Maior Adrian Coman Ioan
Tittes-Gherman Paul-Vlad Munteanu Doina Drăgan Cornel
 Stratan Lilian Zamfir Ioana-Sabina Toryai Bungărdean
 Grindea Remulus Cezar Lucian-Grigore Sbârcea George-Vasile
Gherman Petre Paul Gheorghe Lumința-Ofelia, Ștefan Georgeta.
Tittes-Gherman Cătălin-Ștefan Hidveghi Gabriela Țuca Carmen

6. Partidul Mișcarea Populară (PMP)

Stupariu Călin Oltean Simion Biro Maria
Foaltin Adrian-Nicușor Moldovan Cristian-Dan Cazac Gheorghe
Pop Monika Drăgan Elena Coman Meluș-Florian
Stupariu Claudia Mitică Dumitru-Marius Suciu Nicolae
Simonca Laurențiu Popovici Cristina-Monica, Fleșariu Roxana-Maria
Pintea Sebastian-Gheorghe Groza Dumitru Turba Romulus-Sebastian
Foaltin Cristian-Sebastian Stoica Violeta Voicu Doru-Daniel
Turba Corina-Marina Cozos Teodor Goia Raluca

7.Partidul Pro România:

Roman Nicolaie Bucur Elena-Eugenia Nagy Márton
Bontea Cosmina-Daniela Ebenhauser-Krausz Eduard-Gabriel Cristea Costel-Nicolae
Colceriu Toader-Emilian Bucur Marius-Ovidiu Bran Rareș-Dorel
Varga Magda-Enikö Bran Emanuela-Carmen Bontea Cristian
Almășan Claudiu-Valentin Coman-György Sorin-Nicolae
Maior Florin-Eugen Cotoară Lăcrămioara

8. Partidul Verde (PV):

Șonea Paul-Gheorghe Șchiopotă Manuela-Maria Fărcaș Ana
Spătăcean Adrian-Alexandru Rujoi Maria-Mihaela Titi Jan-Tiberius
Cucea Simion-Nicolae Rujoi Ioan-Cătălin

9.Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE):

Dăneșan Ioan-Dorin Moldovan Ovidiu-Constantin Moldovan Sandra-Cristina
Bârsan Lunca Adrian-Vasile Suciu Mihai Silion Ion
Răbulea Răzvan Nicolae Filip Adrian-Dorel

10.Alianța Uniunea Salvați România – Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate (USR-PLUS):

Călugăr Andrei-Robert Hofnăr Ioan-Tudor Matuschek Marian Jurgen
Rus Maria Tanczos Theodora Brătulescu Gheorghe-Aurelian
Bârsan Ioan Dumitru Marius

11.Forumul Democrat al Germanilor din România (FDGR):

Poledna Rudolf-Joachim Varvara Aurelian Rost Andrea-Bettina
Bartalus Tiberiu Varvara-Baier Yvonne Roth Hans-Bruno
Suciu Petru
103 - VIZUALIZĂRI
Source
Sursa: independentulsighisorean.ro
Show More

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button