Stiri LocaleUncategorized

Alegeri locale 2020 : Listele complete de candidați pentru Primărie și Consiliul local Sighișoara!

horacredit.ro/somproduct.ro

Alegeri locale 2020 : Listele complete de candidați pentru Primărie și Consiliul local Sighișoara!

Alegerile locale. Pe 28 septembrie 2020 ne vom alege primarul, dintre 8 candidați, dar și consilierii locali, dintre 11 formațiuni politice.

La fel ca în 2012 și 2016, va exista un singur tur de scrutin, ceea ce înseamnă că în următorii 4 ani interesele noastre vor fi reprezentate de cei care strâng cele mai multe voturi valabil exprimate.

  1. SîrbuIoan Iulian (UIPS)
  2. Mălăncrăvean Ovidiu-Dumitru (PSD)
  3. Fiscu Constantin Mihai (PNL)
  4. Buzogany Erzsebet (UDMR)
  5. Lăzărescu Andrei (USR-PLUS)
  6. Darii Radu (AUR),
  7. Meluș-Florian Coman (PMP)
  8. Dăneșan Ioan Dorin (ALDE)

Formațiunile înscrise în competiția electorală pentru Consiliul local sunt:

  1. Uniunea Independentă pentu Sighișoara (UIpS)
Sîrbu Ioan IulianCuruți-Popa Ioana-ElenaLascu Maria-Ramona
Burghelea Bogdan-IoanTontsch Vasile Balint Ionela-Anca
Duma Felix-LucianKovacs Mihaela-Rozalia Nagy Karin
Horumb MariaMihai Ileana-MirelaPopovici Pompiliu-George
 Drăghici IoanGrecu Andrei-Victor Prodan Dumitru-Marian,
Stanciu Mihai-Ioan Simo Ana-DanielaEftimie Daniel
 Groza Tudorel Claudiu Neagui Edith-RoxanaPintea Georgiana
 Matei AdrianaCezar Ioan Crăciun Antonius-Tudor

2. Partidul Social Democrat (PSD)

 Matei Ovidiu-Daniel Todoran Geta-Mariana Suciu George
Grabcev AdrianNichele Matteo Popa Diana-Maria,
Țițeiu NicolaeTamaș Sebastian-GeorgeConstantin Vasile
Cioanta Minerva-ElisabetaCiurar Codruța Geangalău Anca-Corina
Șoneriu Mihai-MarcelFaghiura Cosmin-VasileBujor Dorin
Ilișiu Dan-Marius Ilișiu LilianaMuntean Eugenia-Tamara
Mălăncrăvean Ovidiu-Dumitru Lăcătuș AdrianaSavu Ioan
Rațiu Virgil

3. Partidul Național Liberal (PNL)

Fiscu Constantin MihaiSăvuț Dana ClaudiaPop Darius Oliviu
Türk Michaela Seracu Nicolae RemusFrenț Iancu Cătălin
Reiter VolkerȘerengheu MihaiNeamțu Corina Gabriela
Pascu Andreea MariaAndruș OvidiuGavrilă Ovidiu Gheorghe
Baier Hans WernerAzbé Csaba ZsoltCostea Voicu
Pajint Fritsch MonicaSavu Ștefan Marius Crișan Eronim Alexandru
Chețan DanielNits Bianca LigiaBeiu Raluca Ștefania
Moiseș Florian DanTodea Alina Maria Hofnăr Maria Georgeta

4.Uniunea Democrată Maghiară din România (UDMR)

 Gáll ErnőVeress LadislauGergely Magdolna
 Buzogany ErzsebetDomokos Anikó Elisaveta Ana Balázs Tünde
 Toth Tivadar Györfi Mihail,Pünkösti Emese Csilla
Cosmineanu Marius Ionel Balázs AlexandruKádár József
 Molnar AnnamariaAlbert IstvánGulacsi Laszló
 Szasz Izolda Szavuy Hajnalka Dan Enikö
 Veress ZsomborSimon András Zsolt Joó István
 Rácokzi Ildikó Erzsebet Oláh Emese Toth Ildico

5.Alianța pentru Unirea Românilor (AUR)

Darii RaduPavel AurelianDeac Elena-Cristina
Boca VasileGoga OctavianBelea Tudorel
 Florescu Emilia Maior AdrianComan Ioan
Tittes-Gherman Paul-VladMunteanu DoinaDrăgan Cornel
 Stratan LilianZamfir Ioana-SabinaToryai Bungărdean
 Grindea RemulusCezar Lucian-GrigoreSbârcea George-Vasile
Gherman Petre PaulGheorghe Lumința-Ofelia,Ștefan Georgeta.
Tittes-Gherman Cătălin-ȘtefanHidveghi GabrielaȚuca Carmen

6. Partidul Mișcarea Populară (PMP)

Stupariu CălinOltean SimionBiro Maria
Foaltin Adrian-NicușorMoldovan Cristian-DanCazac Gheorghe
Pop MonikaDrăgan ElenaComan Meluș-Florian
Stupariu ClaudiaMitică Dumitru-MariusSuciu Nicolae
Simonca LaurențiuPopovici Cristina-Monica,Fleșariu Roxana-Maria
Pintea Sebastian-GheorgheGroza DumitruTurba Romulus-Sebastian
Foaltin Cristian-SebastianStoica VioletaVoicu Doru-Daniel
Turba Corina-MarinaCozos TeodorGoia Raluca

7.Partidul Pro România:

Roman NicolaieBucur Elena-EugeniaNagy Márton
Bontea Cosmina-DanielaEbenhauser-Krausz Eduard-GabrielCristea Costel-Nicolae
Colceriu Toader-EmilianBucur Marius-OvidiuBran Rareș-Dorel
Varga Magda-EniköBran Emanuela-CarmenBontea Cristian
Almășan Claudiu-ValentinComan-György Sorin-Nicolae
Maior Florin-EugenCotoară Lăcrămioara

8. Partidul Verde (PV):

Șonea Paul-GheorgheȘchiopotă Manuela-MariaFărcaș Ana
Spătăcean Adrian-AlexandruRujoi Maria-MihaelaTiti Jan-Tiberius
Cucea Simion-NicolaeRujoi Ioan-Cătălin

9.Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE):

Dăneșan Ioan-DorinMoldovan Ovidiu-ConstantinMoldovan Sandra-Cristina
Bârsan Lunca Adrian-VasileSuciu MihaiSilion Ion
Răbulea Răzvan NicolaeFilip Adrian-Dorel

10.Alianța Uniunea Salvați România – Partidul Libertate, Unitate și Solidaritate (USR-PLUS):

Călugăr Andrei-RobertHofnăr Ioan-TudorMatuschek Marian Jurgen
Rus MariaTanczos TheodoraBrătulescu Gheorghe-Aurelian
Bârsan IoanDumitru Marius

11.Forumul Democrat al Germanilor din România (FDGR):

Poledna Rudolf-JoachimVarvara AurelianRost Andrea-Bettina
Bartalus TiberiuVarvara-Baier YvonneRoth Hans-Bruno
Suciu Petru
112 - VIZUALIZĂRI

Sursa
Sursa: independentulsighisorean.ro

🔥Doar 3599 Lei Televizor QLED Samsung 165 cm! 🔥

Lasă un răspuns

Back to top button